Educativa - Blogul Sindicatului din Invatamant Gherla - Sindicatul din Invatamant Gherla

Go to content

Educativa

Sindicatul din Invatamant Gherla
Published by in Informari Grupa Ana Ipatescu ·
Dragi colegi,

Ati primit acest mail infomativ...Doritorii sunt rugați să se înscrie de Vineri, 23.10.2015, până Luni, 26.10.2015, ora 10,00, pe tabelul lăsat in sala profesorală. Datele cerute sunt necesare pt inscriere. Pentru detalii legate de sesiunea de formare, recititi mailul primit de la directiune.

Multumesc,
Ciprian

On Wednesday, October 21, 2015 2:16 PM, ana ipatescu <cadreana_ipatescu@yahoo.ro> wrote:

În Miercuri, 21 Octombrie 2015 14:13:59, Radu ielcean Radu <raduielcean@yahoo.com> a scris:

----- Forwarded Message -----
From: Ioana Dumitrescu <ioana_t_dumitrescu@yahoo.com>
To: Radu Ielcean <raduielcean@yahoo.com>; Ielcean Claudia <nilianca@yahoo.com>
Sent: Wednesday, October 21, 2015 1:30 PM
Subject: Fw: Sesiune de formare gratuita pentru profesori

Pentru cei interesati.-in special pt dirigintii de la liceu
On Wednesday, October 21, 2015 11:53 AM, Anca Gilca <anca.gilca@educativa.ro> wrote:

Bună ziua,
Grupul EDUCATIVA vă invită și în acest an la sesiunea de formare gratuită cu titlul
”Oportunități de studiu în străinătate pentru elevi”
În cadrul acestei sesiuni vor fi discutate teme precum:
·         Importanța rolului jucat de către profesori în sprijinirea elevilor care vor să studieze în străinătate. În cadrul sesiunii cadrele didactice pot afla mai multe detalii despre cum pot să își ajute elevii;
·         Oferirea de informații despre studiile de licență și master; despre particularitățile diferitelor sisteme educaționale din străinătate; despre burse și alte surse de finanțare; despre vize, transport, cazare și viața socială, alte sfaturi practice;
·         Alegerea instituției potrivite și pregătirea dosarului de admitere;
·         Testele de limbă.
Sesiunea de formare va avea loc joi, 29 octombrie 2015, în intervalul orar 15:00-17:00, în Gherla. Locul de desfășurare al evenimentului va fi comunicat ulterior persoanelor înscrise. De asemenea, vă încurajăm să veniți însoțiți de colegii dumneavoastră, cadre didactice.
Pentru a participa vă rugăm să vă înscrieți alegând una din variantele de mai jos:
·         accesând acest link: http://www.jotformpro.com/form/43293854972972.
·         trimițând un e-mail la adresa raluca.panica@educativa.ro
La final, fiecare persoana va primi un document care să ateste participarea.
Vă așteptăm cu drag!
Anca Gîlcă